AGS Swim Team                                          7/30/2022 - 7:54 PM
               2022 Futures Championships - College Station                
 
 Event 33  Women 400 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
         Pool: P 4:14.73  2012      Palo Alto Stanford Aquatics
                 4:21.49  JRS
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 Mansfield Aquati-NT  'A'      4:19.41    4:18.51         40  
     1) Bosuro, Ryen 18               2) Walker, Lauren 17            
     3) Walker, Sarah 17              4) Clift, Elise 16              
                 31.97    1:05.90 (1:05.90)
        1:39.92 (34.02)   2:19.23 (1:13.33)
        2:47.44 (28.21)   3:20.62 (1:01.39)
        3:48.23 (27.61)     4:18.51 (57.89)
  2 Fort Collins Are-CO  'A'      4:18.77    4:21.02         34  
     1) Rinker, Emily 19              2) Bell, Lucerne 17             
     3) Hinerfeld, Quinlan 18         4) Reynolds, Nicole 18          
                 32.29    1:06.40 (1:06.40)
        1:39.59 (33.19)   2:16.86 (1:10.46)
        2:46.43 (29.57)   3:20.67 (1:03.81)
        3:49.57 (28.90)   4:21.02 (1:00.35)
  3 Gold Medal Swim-AZ  'A'       4:21.64    4:23.30         32  
     1) Mueller, Haley 16             2) Arredondo, Samantha 18       
     3) Jahn, Sophia 16               4) Luken, Clare 16              
                 32.07    1:06.67 (1:06.67)
        1:41.16 (34.49)   2:22.12 (1:15.45)
        2:51.31 (29.19)   3:25.61 (1:03.49)
        3:52.63 (27.02)     4:23.30 (57.69)
  4 Dallas Mustangs-NT  'B'       4:22.88    4:23.61         30  
     1) Perna, Amie 16                2) Arbuckle, Josephine 16       
     3) Yao, Katherine 17             4) Beeson, Hadley 19            
                 31.84    1:05.89 (1:05.89)
        1:40.52 (34.63)   2:21.36 (1:15.47)
        2:51.68 (30.32)   3:25.81 (1:04.45)
        3:53.31 (27.50)     4:23.61 (57.80)
  5 Longhorn Aquatic-ST  'A'      4:22.67    4:24.15         28  
     1) Rodriguez, Morgan 17          2) Lynch, Zoe 18                
     3) Nutter, Sophie 17             4) Stromberger, Elizabeth Ann 17
                 32.72    1:06.86 (1:06.86)
        1:41.09 (34.23)   2:20.77 (1:13.91)
        2:50.23 (29.46)   3:25.09 (1:04.32)
        3:53.00 (27.91)     4:24.15 (59.06)
  6 Katy Aquatic Tea-GU  'A'      4:26.78    4:24.26         26  
     1) White, Kaeli 16               2) Craft, Taylor 17             
     3) Alvarez, Abbie 19             4) Thome, Allie 19              
                 33.65    1:08.29 (1:08.29)
        1:42.11 (33.82)   2:22.31 (1:14.02)
        2:51.46 (29.15)   3:25.16 (1:02.85)
        3:53.26 (28.10)     4:24.26 (59.10)
  7 Alamo Area Aquat-ST  'A'      4:26.93    4:25.54         24  
     1) Luna, Surrena 15              2) Olsen, Yara 16               
     3) Spielmann, Montserrat 15      4) Musselman, Elsa 17           
                 33.17    1:08.47 (1:08.47)
        1:43.28 (34.81)   2:25.82 (1:17.35)
        2:52.98 (27.16)   3:26.04 (1:00.22)
        3:54.64 (28.60)     4:25.54 (59.50)
  8 Highlands Ranch-CO  'A'       4:16.24    4:25.78         22  
     1) Macaulay, Mary 17             2) Kawahata, Mai 17             
     3) Gardner, Grace 18             4) Nikanorov, Mila 16           
                 30.71    1:03.78 (1:03.78)
        1:39.21 (35.43)   2:20.64 (1:16.86)
        2:50.65 (30.01)   3:25.57 (1:04.93)
        3:54.68 (29.11)   4:25.78 (1:00.21)
  9 Lakeside Aquatic-NT  'A'      4:21.11    4:26.56         18  
     1) Panczyszyn, Halina 17         2) McWhorter, Ella 14           
     3) Shumway, Brooke 16            4) Shepherd, Azalea 18          
                 32.30    1:06.53 (1:06.53)
        1:41.14 (34.61)   2:20.98 (1:14.45)
        2:50.99 (30.01)   3:25.77 (1:04.79)
        3:54.58 (28.81)   4:26.56 (1:00.79)
 10 Dallas Mustangs-NT  'A'       4:31.56    4:28.23         14  
     1) Huang, Angelina 15            2) Hrasko, Emma 17              
     3) Janzen, Kate 19               4) Adams, Brooke 18             
                 32.42    1:07.77 (1:07.77)
        1:44.62 (36.85)   2:26.71 (1:18.94)
        2:56.48 (29.77)   3:30.61 (1:03.90)
        3:58.03 (27.42)     4:28.23 (57.62)
 11 Cypress Fairbank-GU  'A'      4:28.33    4:28.41         12  
     1) Casten, Genevieve 18          2) Kabbara, Simone 16           
     3) Culberson, Sarah 17           4) Luper, Sofia 15              
                 33.36    1:08.84 (1:08.84)
        1:44.75 (35.91)   2:24.98 (1:16.14)
        2:55.51 (30.53)   3:30.06 (1:05.08)
        3:57.79 (27.73)     4:28.41 (58.35)
 12 Highlands Ranch-CO  'B'       4:25.55    4:28.98         10  
     1) Prince, Piper 16              2) Bartusiak, Victoria 18       
     3) Gardner, Jacquline 17         4) Dyer, Gabi 15                
                 32.97    1:07.15 (1:07.15)
        1:42.62 (35.47)   2:23.95 (1:16.80)
        2:53.56 (29.61)   3:29.36 (1:05.41)
        3:57.99 (28.63)     4:28.98 (59.62)
 13 Lakeside Aquatic-NT  'B'      4:25.88    4:29.33          8  
     1) Fralic, Eden 14               2) Garritson, Ellen 15          
     3) Andruss, Lily 13              4) Schneider, Natalie 14        
                 32.52    1:06.64 (1:06.64)
        1:42.25 (35.61)   2:22.43 (1:15.79)
        2:52.99 (30.56)   3:28.80 (1:06.37)
        3:57.90 (29.10)   4:29.33 (1:00.53)
 14 Katy Aquatic Tea-GU  'B'      4:31.29    4:29.44          6  
     1) Dillon, Avery 14              2) Barnard, Marley 15           
     3) Aumaugher, Emma 15            4) Musselman, Jordan 16         
                 33.88    1:08.91 (1:08.91)
        1:43.90 (34.99)   2:23.67 (1:14.76)
        2:53.73 (30.06)   3:28.61 (1:04.94)
        3:57.64 (29.03)   4:29.44 (1:00.83)
 15 Woodlands-GU  'A'             4:31.41    4:30.45          4  
     1) Ianeva, Monica 15             2) Riederer, Evlin 16           
     3) Bryant, Kate 17               4) Lovick, Marley 15            
                 33.66    1:10.94 (1:10.94)
        1:46.54 (35.60)   2:26.96 (1:16.02)
        2:56.89 (29.93)   3:31.75 (1:04.79)
        3:59.78 (28.03)     4:30.45 (58.70)
 16 Nitro Swimming-ST  'A'        4:18.77    4:30.55          2  
     1) Proctor, Caroline 15          2) Pecze, Hannah 15             
     3) Wu, Kaylee 16                 4) Dunn, Madeleine 18           
                 33.25    1:07.67 (1:07.67)
        1:43.06 (35.39)   2:23.69 (1:16.02)
                          3:29.48 (1:05.79)
        3:59.19 (29.71)   4:30.55 (1:01.07)
 17 Magnolia Aquatic-GU  'A'      4:25.66    4:31.66        
     1) Nordmann, Zoe 16              2) Bream, Anna 15               
     3) Nordmann, Mary 17             4) Frazier, Caroline 16         
                 33.35    1:09.02 (1:09.02)
        1:45.04 (36.02)   2:25.85 (1:16.83)
        2:55.80 (29.95)   3:30.52 (1:04.67)
        4:00.09 (29.57)   4:31.66 (1:01.14)
 18 Pikes Peak Athle-CO  'A'      4:30.05    4:34.14        
     1) Timson, Claire 19             2) Wagner, Madison 14           
     3) Mintenko, Madison 14          4) Greenwood, Tammy 16          
                 31.32    1:06.05 (1:06.05)
        1:43.80 (37.75)   2:27.08 (1:21.03)
        2:57.50 (30.42)   3:33.55 (1:06.47)
        4:01.83 (28.28)   4:34.14 (1:00.59)
 19 Nitro Swimming-ST  'B'        4:25.69    4:37.00        
     1) Cullicott, Norah 17           2) Blake, Lindsey 17            
     3) Vandermeer, Kylie 18          4) Legere, Jocelyn 16           
                 32.76    1:07.31 (1:07.31)
        1:43.88 (36.57)   2:25.64 (1:18.33)
        2:56.13 (30.49)   3:34.29 (1:08.65)
        4:03.86 (29.57)   4:37.00 (1:02.71)
 -- Gold Medal Swim-AZ  'B'       4:32.41         DQ        
     1) Tobler, Lorin 15              2) Ika, Ailani 15               
     3) Elliott, Ava 17               4) Miller, Kinsey 18            
                 32.52    1:08.69 (1:08.69)
        1:44.52 (35.83)   2:25.80 (1:17.11)
        2:55.87 (30.07)   3:30.56 (1:04.76)
        3:59.14 (28.58)        DQ (1:00.99)
 -- North Texas Nada-NT  'A'      4:31.93        DFS        
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 33                     
 
  1. Aggie Swim Club                   478   2. Mansfield Aquatic Club          396.5
  3. Dallas Mustangs                   195   4. Highlands Ranch Aquatics          192
  5. Fort Collins Area Swim Team       185   6. Gold Medal Swim Club              148
  7. Lakeside Aquatic Club             140   8. Pikes Peak Athletics            134.5
  9. Longhorn Aquatics                 128  10. Cypress Fairbanks Swim Club       115
 11. Texas Ford Aquatics                97  12. Rockwall Aquatic Center of Exc     96
 13. Magnolia Aquatic Club              94  14. North Texas Nadadores              84
 15. Alamo Area Aquatic Association     81  16. Katy Aquatic Team For Youth        69
 17. University of Houston              54  18. Nitro Swimming                     49
 19. Bozeman Barracudas Swim Team       48  20. The Woodlands Swim Team            34
 21. Beast                              18  22. South Shore Sails                  16
 23. Cody Kountry Aquatic Team          14  24. Rice Aquatics                      13
 25. Texas Gold                         10  26. Colorado Springs Area Swimming      8
 27. Aquatex Swim Team                   7  28. Metroplex Aquatics                  5
 29. Jeffco Hurricanes                   2  30. Sailfish                            1
 30. Scottsdale Aquatic Club             1